PROBÍHÁ REKONSTRUKCE BLOGU VČETNĚ PROFILŮ KONÍ NA ROK 2016!!

You are my Best Friend 1 kapitola

5. srpna 2013 v 17:56 | MollyD
Ahoj s touhle povídkou jsem začala v Italii snad se bude líbit. :)

1 kapitola
Když se narodila byla již mrtvá, ale stalo se něco zvláštního. Hříbě po 5 minutách když bylo prohlášeno za mrtvé ožilo a stalo. Ryzá klisnička s lysinkou a bílýma ponožkami hledala svojí maminku. Kterou bohužel nenašla, protože zemřela při porodu.
Všichni na ní koukaly s lítostí až na jedny oči, které jí od pohledu nesnášely. Patřily jednomu 12 letému chlapci. " Nesnáším to hříbě, kvůli němu zemřela moje Tiara." Zamumlal mezi vzlyky. " Pojmenuj jí." Zašeptala mu do ucha starší žena která byla jeho matka. " Ne!" vykřikl na celou stáj. " Dobře pojmenuju si jí sama," vrátila mu žena. "Bude to Karin" usmála se.
Uplynuly 4 roky a z hříběte vyrostla nádherná elegantní štíhlá kobyla, kterou jezdily pokročilejší děti, ale jeden člověk jí stále rád nejezdil a stále jí nesnášel. Bylo zrovna léto a obyvatelé ranche se připravovaly na 1 turnus dětského tábora. Justin zrovna čistil sedlo, a jeho mladší sestra prala podsedlovky. Práce se tu našla pro každého. " Půjdu si pak zaskákat s Karin, Justine prosím chci abys se podíval." Poprosila Silvie svého mladšího bratra. "Dobře , dobře." Zamrmlal si pod nosem světlovlasý kluk. Mezitím si šla Silva pro Karin, když jí přivedla přejela její krásnou srst hřbílkem a rýžákem. Dala jí na hřbet podsedlovou deku , lehce na ní dala sedlo. Nasadila jí uzdečku , martingal provlékla přes podbřišník který potom zapnula.
Odvedla klisnu na kolbiště, dotáhla podbřišník stáhla dolů třmeny a nastavila si je. Nasedla a srovnala si sed pobídla klisnu do kroku a zajela na stěnu. Na jízdárně byly rozestavěny překážky pár křížku malý oxer a několik kolmáku. Ve středu ležely klusové kavalety. Krokovala při stěně, mezitím si šel Justin sednout na lavičku u jízdárny. Silva naklusala Karin která vyrazila elegantním klusem kupředu. Obklusaly si několik koleček, nakonec nacválaly. Silva si užívala příjemně houpavý cval. Nakonec klisnu spomalila. Nechala jí trošku vydechnout a rozklusaly se směrem na kavalety. Karin krásně zvedala nohy. Silva jí v rychlosti pochválila a pobídla do cvalu. Najely na křížek který taktéž perfektně překonaly. Celá hodinka vypadala takhle, když dojezdily Silva sesedla dala nahoru třmeny a odvedla klisnu do stáje. Odsedlala a dala jí pamlsek. " Dobrou" zašeptala jí Silvia.
Přišla k pomníku kde stál Justin a řekla: " Už je to 5 let". "Opravdu chceš děti strašit historkou o své kamarádce?" zeptala se 11 letá Silva svého bratra. "Myslím si že by se Michaela nezlobila." Usmál se na svou sestru Justin. " Budu ti věřit" odpověděla. "Doubrou Michaelo" řekly směrem k pomníku a šly domů. Navečeřely se a šly spát.
Ráno Justina probudily první sluneční paprsky. Udělal ranní hygienu a oblékl se. Šel zbudit svou sestru. "Stávej Silvi, Stáje se nevykydají samy." Řekl spící sestře a šel do kuchyně. "Dobré ráno." Řekl Justin své mamce chystající papíry. " Jdu vyčistit stáje" řekl s kusem chleba v puse Justin který už běžel do stájí.
Dopoledne se dohrabala jízdárna připravily chatky, uklidily překážky a pohrabala jízdárna. Stihlo se i uklidit sedlovnu, přeházet hnůj, zchodit pár balíku sena z půdy ve stodole. Nakonec se naobědvaly a z nenadání se tu už objevily první táborníci, byly to dvě sestry jedné bylo 12 a druhé 9. " Takže ty jsi Lucie a ty Katka jo?" zeptala se s úsměvem Justinova mamka. "Jo" přikývly dívky. " Dobře vy budete v chatce číslo 5." Odpověděla Justinova mamka. Mezitím děvčata odešla si vybalit. Za chviličku tu byly všichni, povídaly si a těšily se až se seznámí s kon'ma. Onedlouho se všichni sešly na dvoře hlavní stáje. " Dobrý den, chtěla bych vás přivítat na našem táboře. Zanedlouho si nasedláme 5 koní a půjdeme na jízdárnu." Vysvětlovala všem majitelka stáje. Jako obvykle všichni přikývly a šly čistit. Za půl hodinky bylo všechno připraveno. Jezdit šly tito koně, Karin , Maximus , Kairo, Bessi a poník Lucifer.
Ti co neumí jezdit šly na lonž na Lucifera. Na jízdárně šly první ti nejméně pokročilý co ještě necválají bez lonže. Akorát na Karin jela tokavá těžká silnější holka, která jí příšerně tahala v hubě a skákala na ní jak na trampolíně. Druzí šly ti nejvíce pokročilý. Karin měla své obvyklé štěstí a seděla na ní holka která měla naplou otěž jak kdyby jí chtěla zastavit a v pobídkách moc kopala. Napotřetí jely ti středně pokročilý. Tentokrát jela Karin s prověšenou otěží a moc si nezacválala. Po ježdění naštěstí nastal klid. Koně podřimovaly ve svých stáních, jezdci si vychutnávaly chleba s máslem. Karin si vznešeně odfrkla, neměla moc ráda tohle vedro a příliš velký klid. Tak se rozhodla ten klídek přerušit, zastříhala ušima a zařehtala k vedlejší budově od které jí přišla odpověd' od haflinga Maxima. Ryzka začala hrabat kopytem nakonec se otočila a vykopla. Pěkně to zarachotilo tak se šel Justin se Silvou podívat do stáje, zvědaví táborníci šly s nimi. Když přišly táborníci nevěřily že to zlkatíčko nejhodnější Karin kopala do dveří a hrabala kopyty. " Co se ti nelíbí?" zeptala se Silva své oblíbenkyně a otevřela dveře. To ale dělat neměla, protože hned jak jen kousek pootevřela Karin se protlačila skrz a vyběhla ven. " Karin!" zařval Justin. "Asi se nudí vezmi si jí pod sedlo brácho." Odpověděla mu mladší sestra. Mezitím co Karin běhala po dvoře Justin si vzdychl a šel pro sedlo.
Nasedlal klisnu a odvedl jí na prostornou louku kde byl postavený slušně vysoký parkur. Táborníci si sedly na zem a pozorovaly dění na louce. " Kde tu energii bereš?" zeptal se naštvaně ryzky a pobídl jí do kroku. Karin kráčela velmi rychle i když jí chlapec na hřbetě držel zpět. Po několika kolečkách jí naklusal. Karin jela tak rychle jak jen mohla, zatím co se jezdec na hřbetě naštval ještě více zkrátil otěže a švihl jí bičíkem po pleci mezitím co chodila do kolečka. " On mne švihl.." opakovala si klisna v duchu vzteky zakousla udidlo a opět zrychlila. Justin nevěděl už co s tím a nacválal jí. " Čím dřív se ta mrcha unaví tím dřív máme volno" pomyslel si. Svištěly opravdu rychle, zničehonic najely na křížek který Karin ze srandy přeskočila šíleně vysoko. Nakonec se rozhodly na 120 centimetrový parkur přestoupit. Zajely ho nejméně 10 krát, Karin byla úplně mokrá a nemohla to udýchat byla vyčerpaná. Táborníci s obdivem pozorovaly Justina který byl taky zrovna pěkně spocený. "No sláva už se vyčerpala." Vydechl z posledních sil a neohrabaně sesedl. " Silvi prosím tě postarej se o tu mrchu." Šeptl hnědovlásce. " Není to mrcha…" odfrkla si a odvedla svou oblíbenou kobylku do stáje.
Bylo pozdě odpoledne a začínalo se stmívat, všichni už byly zabydlení a dělaly kraviny na jízdárně. " Budeme je strašit celý týden" smály se spiklenecky pubert'áci. " Jsem ráda že nás tu necháš Justine!" řekla Carla která na koních nejezdila. Mladí rozdělaly táborák a svolaly všechny at' si opečou buřta. Když se setmělo povídaly si různé horory a pak se ozvalo: " Povím vám pravdivý příběh z tohodle ranche." Usmál se Justin. Všem se zatajil dech když začal vyprávět:
"Před 5 lety tu na ranchy měla jedná světlovlasá dívka ustájeného svého koně, který pro ní znamenal mnoho. Jmenoval se Everest a ta dívka Michaela. Byla to moje dobrá kamarádka, dokud se nestala TA věc, která nás rozdělila. Byl normální den ale už od začátku divný, koně byly neklidní tušily že se něco stane. Míša šla na jízdárnu. Everest její kůn' neklidně celou dobu přešlapoval. Rozhodly se skákat překážky kolem 100 cm. Všechno perfektně překonaly ale pak jely na oxer. Evík se odrazil příliš brzo a při dopadu spadl i s Míšou na překážku. Míša byla rozdrcena vlastním koněm a její kůn' si probodl o stojan překážky."
Vydechl slova Justin, všichni nevěřícně na něj koukala to se tu stalo. Ale chlapec se opět nadechl a pokračoval.
" Od toho dne nám utekly všichni zaměstnanci protože když se zdržely přes půl noc říkaly že slyšely cválání kopyt a pak se na jízdárně objevil Everest se svou Míšou a hledaly marně překážku která je usmrtila aby jí překonaly."
Dořekl Justin a poslal všechny do postele. Carla a ostatní už též odjely domů jenom tam zůstal se svou sestrou. Blížila se půl noc a šly zkontrolovat chatky. Když svou práci dodělaly, všechno bylo v pořádku.
Odbila půl noc a všechno utichlo, koně napětím nedýchaly. Karin se snesla k zemi a její tělo leželo jako bez duše. Sourozenci co šly kolem jízdárny najednou uslyšely cválaní kopyt v písku. Ohlédly se tím směrem a viděly čerstvé stopy ale kůn' nikde. Najednou se začal vynořovat obrys hlavy jako měl Everest. Jeho svalnaté tělo se napínalo za chviličku se na jeho hřbetě zjevila jezdkyně. Justin oněměl byla to Míša ale vypadala starší. Kamarádka která mu zemřela před očima se tam zjevila. Oba to z hrůzou pozorovaly a vyrazily radši domů.

další kapitola

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 liška liška | Web | 5. srpna 2013 v 23:53 | Reagovat

Ty jo, úplně si to představuji!
Kdyby mi někdo něc takového na táboře vyprávěl tak bych okamžitě zdrhla :D. Zatím to vypadá dobře, miluji závan nadpřirozena :) jsem zvědavá, jak se t bude vyvíjet :)
Mimochodem, taky píšu, včera jsem i něco hodila na ranch, tak se taky můžes podívat :D a další ps, dohodli jsme se, že budeme sr, přidáš si mě tedy? Díky :D

2 Nika Nika | E-mail | Web | 13. srpna 2013 v 14:11 | Reagovat

To je dobré, máš to pěkně napsané :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama