PROBÍHÁ REKONSTRUKCE BLOGU VČETNĚ PROFILŮ KONÍ NA ROK 2016!!

You are my Best Friend 2 kapitola

7. srpna 2013 v 1:11 | MollyD

Ahoj! další kapitola je tu.. tohle je takový zvláštní díl.. je to jeden a ten samí děj z pohledu jiné postavy :)
Od dalšího dílu už děj samozřejmě pokračuje ! :D ale tohle je taky důležitá postava >:D2 Kapitola
" Už se nemůžu dočkat." Vrtěla se Julie na sedadle v autě a koukala na krajinu ubíhající před jejíma očima. 10 dní s koněm ve vlastní péči to je něco! A pro jistotu si přečetla ještě jednou leták.
"Zveme vaše děti od 8 do 17 let na 10 dnů strávených v sedle!
Každé dítě dostane do péče dobře vychovaného koně/poníka se kterým bude i jezdit. Přijet mohou jak pokročilý tak i úplní začátečníci. Děti budou spát v dobře zařízených chatkách a strava se bude podávat 5 krát denně.
V případě zájmu volejte nebo pište na:
603 936 336 693 nebo rancUnicorn@email.cz"
Přečetla mírně nahlas Julča. Náhle se za mírným kopcem objevily obrysy dřevěných chatek, pod nimi byla asi jízdárna. V pozadí se objevily obrysy překrásných stájí. Za chvilku projížděly po štěrkové cestě která byla oplocena dřevěnými ohradami a na kraji do kořán otevřená dřevěná brána nad kterou byl nápis Ranč Unicorn.
Dívka v autě se nemohla na koně v ohradách vynadívat, byly strakatí, hnědí někteří i dokonce bílí. Našla se tam i vraná klisna s hnědým hříbětem. Julča byla v sedmém nebi když dojely na nádvoří, bylo obklopeno stájemi, a nedaleko malého parkoviště bylo betonové uvazoviště které navazovalo na budovu. Bylo to prostorné a byla tam i hadice. Za stájí se tyčila obrovská halla. Julie vystoupila z auta a do nosu jí švihla krásná vůně koní. Naproti jim běžela střapatá světlovlasá žena. " Dobrý den, vítejte na ranči Unicorn!" zvolala ta žena a šla za Juliinou mamkou. "Celých 10 dní tady!" žasla. "Dobře Julčo, můj syn Justin ti pomůže se zavazadly." Usmála se ta žena a zavolala: "Justine! Pojd' sem!" . Mezitím se dívka stihla rozloučit s mamkou která již odjela. Julča se otočila a zarazila se, stál tam nějaký světlovlasý chlapec: "Ahoj já jsem Justin mám ti pomoct s kufry tak mi řekni kde chceš spát protože jsi tu první." Vrchlil na ní. " Aaa…hhhhhh….ooooj…." koktala Julie překvapeně: " Já jsem….Ju…Ju…lie..Julie." dostala ze sebe konečně. Radši nic neřekly a šly s kufry do toho kopce u jízdárny. "Třeba tady." Usmála se. " Dobře" řekl Justin a odešel. Julča vešla do chatky ve které byly dvě poschod'ové postele a mezi nimi stůl a židle. Na každé straně byly dvě velké skříně. Julča si vybrala postel dole. Vybalila si věci. Nakonec vyšla ven a nadýchala se čerstvého vzduchu. Za chviličku už tu byly všichni táborníci od kterých se Julča držela dál protože byla nejstarší. ( Julii je 15)
Když bylo seznámení s kon'mi procházely stáje. Zrak jí padl na velkou ryzku s lysinou. "Karin" přečetla na cedulce a pokračovala: " Plemeno: Anglický plnokrevník, Datum narození: 21.3.2009.". "Docela mladá" Usmála se. Když dokončily prohlídku stájí šly vyvést koně. Byla udivená že vyvádí i její vysněnou kobylku pro tenhle týden. Když koně dočistily, tak je i nasedlaly. Děti se šly převléct a i Julie. Připadala si v rajtkách tak pohodlně, nejezdila už 2 roky.
Když byly na jízdárně měla smůlu. Nejela na své Karin, dostala překrásného bílého Angloaraba Kaira. Jízda proběhla perfektně jela s nejpokročilejšími jezdci a zároveň nejstaršími!
Když dojezdily a obstaraly koně a padl odpolední klid, Julča si vytáhla sešit a propisku a začala si v něm kreslit siluety koní. Slušně se nudila v tom ale zaslechla zařehtání a velký rachot. Než se nadála uviděla Justina a asi jeho mladší sestru kterou jménem bohužel neznala běžet do stájí. Tak neváhala a šla se kouknout kdo to vyvádí. Když tam přišla neubránila se úsměvu, protože tu ukrutnou nudu přerušila její oblíbenkyně. Obhlédla se kde všichni zmizely, než stačila cokoliv spatřit viděla Justina jak si nese věci na ježdění. Když si jí nasedlal vydal se s ní po kamenité cestičce z kopce na louku na které byl rozestavěný docela vysoký parkur.
Sedla si s velkou skupinou dětí na trávu a pozorovala dění na louce. Když viděla Kariinu pravou povahu chtěla jí ještě více. Moc se jí upřímně nezamlouvalo to švihání bičem ale všimla si že klisnička obvlášt' dobře skáče. Když Justin dojezdil nebo lépe řečeno klisnu uhnal, po jejím obstarání byl zase ten nudný klid.
Když slyšela že bude táborák docela se těšila, proto do přípravy své oblíbené večeře byla pečlivá. Milovala ty buřty ale pouze když byly opečeny na ohni. ( mn'am :D) " Miluju tu vůní!" zasnila se. Pečlivě rozdělala ohen' a šla si pro to na co čekala. Když se začalo stmívat Justin začal vyprávět se svými kolegy historku ze které měla husí kůži.
"Před 5 lety tu na ranchy měla jedná světlovlasá dívka ustájeného svého koně, který pro ní znamenal mnoho. Jmenoval se Everest a ta dívka Michaela. Byla to moje dobrá kamarádka, dokud se nestala TA věc, která nás rozdělila. Byl normální den ale už od začátku divný, koně byly neklidní tušily že se něco stane. Míša šla na jízdárnu. Everest její kůn' neklidně celou dobu přešlapoval. Rozhodly se skákat překážky kolem 100 cm. Všechno perfektně překonaly ale pak jely na oxer. Evík se odrazil příliš brzo a při dopadu spadl i s Míšou na překážku. Míša byla rozdrcena vlastním koněm a její kůn' si probodl o stojan překážky.
Od toho dne nám utekly všichni zaměstnanci protože když se zdržely přes půl noc říkaly že slyšely cválání kopyt a pak se na jízdárně objevil Everest se svou Míšou a hledaly marně překážku která je usmrtila aby jí překonaly." Dořekl Justin.

Julie z téhle historky naskakovala skutečně husí kůže. " Tak proto tam je ten pomník" zalapala po dechu. "Chudák holka" pomyslela si. Byla ráda že už je posílají spát protože další historku slyšet upřímně nechtěla. Ležela už 2 hodiny a převalovala se na posteli. Nakonec usoudila že půjde na záchod ale tušila že bude za chviličku půl noc. Když na kostelních hodinách v nedaleké vesnici odbila hodina která nevěstila nic dobrého najednou všechno utichlo. Bylo to strašidelné neslyšet ani cvrčky ani odfrkování koní. Když sebrala odvahu a obešla chatku, uslyšela cválaní a v písku se začaly vytvářet stopy. Julie pobledla hrůzou, přece jen si to nevymyslely že se tu zjevuje. Najednou se tam vynořila silueta koně a na něm seděla zoufalá jezdkyně. " Legenda o Michaele a Everestovy není smyšlená." Zopakovala roztřeseným hlasem. Najednou uviděla Justina se svou sestrou jak utíkají domů. " Radši bych měla jít spát." Zašeptala si pro sebe. Náhle tak rychle jako se zjev objevil tak se i rozplynul. Julča na nic nečekala a běžela do své chatky. Naštěstí její spolubydlící spaly tak rychle vklouzla do peřin, a únavou i zděšením usla.

Další kapitola

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 liška liška | Web | 7. srpna 2013 v 15:17 | Reagovat

Máš to chytře vymyšlené, tohle se mi líbí! :D
Já být na Julčině místě, tak bych asi měla smrt :D
jsem zvědavá, jak se to bdue dál vyvíjet a hlavně, jak se tohle vysvětlí ;)

PS: To jsi hodná, že jsi mi na ranch napsala, že u tebe je další díl, ale klidně se mohla okomentovat i ten článek u mě ;)

2 Nika Nika | E-mail | Web | 13. srpna 2013 v 14:18 | Reagovat

skvělý příběh

3 Samantha Samantha | Web | 28. srpna 2013 v 19:47 | Reagovat

Máš to hezky napsané. :)
Na jejím místě se asi podělám strachy a začala bych ječet na celé kolo. :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama