PROBÍHÁ REKONSTRUKCE BLOGU VČETNĚ PROFILŮ KONÍ NA ROK 2016!!

You are my Best Friend 3 kapitola

19. září 2013 v 15:35 | MollyD
Lidi jak jste si mohly povšmnou skrátila som název nechce se mi som lína :D
po dlouhém čekání je tu další kapitola :)

3 Kapitola
Ryzku probudily první ranní paprsky. Nejdivnější bylo že byla zase plná života, v noci vypadá jako mrtvá zvláštní… Ostatní koně již byly také vzhůru. Všichni přežvykovaly svojí snídani a ulívaly se dokud nepřijdou táborníci otravovat jejich každodenní pokojný život.
Justin se probudil za nepříjemného pípání budíku, na obrazovce svítilo zřetelně 7:30. " Ach, jo vzbudit ty v těch chatkách bude upřímně otrava." Řekl rozespalým hlasem. Ještě jednou zívl a začal si sundávat tričko. Oblékl se do jezdeckého a šel do kuchyně kde Silva pomáhala jejich mamce se snídaní. " Komu dáš jakého koně?" zeptal se Justin. " U všech koní jsem rozhodnutá ale u Karin nevím ani u Julie." Vzdychla si Justinova mamka. " Neboj to vyřešíš!" usmál se na svou mámu popadl klakson a běžel ven. Po cestě nahoru se ještě jednou podíval na jízdárnu jestli náhodou už neblázní. " Ne nebudu na to ted' myslet." Řekl si v duchu a šel dál. Když po štěrkem vysypané cestičce došel k chatkám pootevřel dveře v jedničce kde náhodou byla Julča. Strčil klakson do dveří a pak hlasitě zatroubil. Dívky se s leknutím probraly a prudce staly. Julie potichu dodala: " Nemáš trošku vychování bud' jemněji at' si kdo si." Zamumlala co nejmrzutěji co to šlo. " Budíček" zachichotal se Justin jako pubert'ačka a zmizel. " To mu nedaruji!" pomyslela si Julča a začala se oblékat do jezdeckého. Mezitím si poslechla že všechny chatky budí tejně.
U snídaně se na chlapce koukala pohledem toužícím po odplatě za to nemilé probuzení. Julča si prohrábla vlasy a zakousla se do chleba. " Jakého koně chcete mít na starost?" zeptala se jedna zrzavá pihovatá holka. " Já bych chtěla toho strakatého!" výskla jedna z dívek co byla včera na lonži. " Já chci Kaira!" dodala jedna z těch 9 letých holek. " A já určitě dostanu Karin!" Usmála se hrdě ta co podala tu otázku. To Julču docela naštvalo a neovládla se a vypustila: "Ty Karin dostaneš těžko když neumíš ani cválat…" Ta holka se na ní zamračila a odpověděla: " A ty s nad jo? Ty bys jí nezvládla ani v kroku.." Julie zčervenala zlostí.. " V jaké skupině si jela.. Když si taková chytrá?" namítla. " Ve třetí!" vyhoukla s hrdostí a pokračovala: " Ty si beztak na lonži." Usmála se. " Tak prr holčičko já jsem byla ve druhé pokud tě to zajímá." Najednou ta holka zrudla zlostí a otočila se pryč. Julča se zastyděla když uviděla Justinuv naštvaný pohled.
Když po snídani zašly do stájí aby se rozdělily koně všichni byly napjatí. " Takže.." dodala Justinova asi máma. " začneme začátečníky.. Lenna bude mít Lucifera. Katka dostane Bellu. A Anežka Kokosku." Usmála se na trojici devíti letých dívek. " Ted' ti co necválají.. Anka dostane Bessi, Luisa Lorettu, Emilia ( ta holka se kterou se Julča hádala :D )…" Dívka čekala na ten moment už si představovala jak dostane Karin. " dostane Violu. Bára té dáme Wendy a Daniella si vezme Sněhurku." Dodala Justina máma a pokračovala: " Ted' ti co cválají ale neskáčou, Eva si vezme Dreama. Karoline Wintra, Eleanor Isabellu, Johana Sunnyho." Vzdychla si majitelka a pokračovala: Elizabeth si vezme Orbita, Ema Foresta, Bella dostane Maxima, Lorettě dám Kaira a Julii…" zastavila se a rozmýšlela se mezi Firem a Karin. Karin si odfrkla: " Musím mít Julču!" rozhodla se. Klisna nevině št'ouchla zuby do západky na dveřích, moc dobře věděla jak je otevřít. Vyklouzla ven vzepjala se a doklusala k Julii. Majitelka stájí stála s údivem jak její hodná kobylka vyvádí. " .. dám jí Karin.." dořekla a klisna se ochotně vrátila do stáje. " Tak to je zatím vše za chviličku na dveřích uvidíte rozpis." A úsměvem odešla.
Všichni rychlostí blesku doběhly k rozpisu. Julča ho rychle přeletěla očima a v duchu přečetla: " Jízdárna, Julie, Bella, Loretta a Elizabeth. Start 10: 15. A v 18:30 Cvalová vyjížd'ka.". Julča se koukla na hodinky a bylo přesně 9:45, čas chystat koně.
Julie na sebe hodila rajtky a zbytek výbavy, běžela do sedlovny pro box s čištěním a nakonec ke Karin do boxu. Vzala si ohlávku, vešlo do boxu a pošeptala: " Ahoj holka.". Nasadila jí ohlávku a připnula k vazáku. Vytáhla si hřbílko a začala krouživými pohyby čistit její ryzou srst. Pak si vzala rýžový kartáč a přejela jí nohy a tělo, pročesala hřívu a ocas. Pak si vzala kopyt'ák a vyčistila jí její zatím neokované kopyta. Nožky zvedala vážně pěkně. Nakonec jemným kartáčem opečovala její hlavu. Zavřela čištění a odběhla do sedlovny. Vrátila se s tmavě modrou podsedlovkou a černým sedlem a uzdečkou. Když jí nasedlala přišel jí to zkontrolovat Justin. " Dobré to máš." Zabručel. " Díky…" odsekla Julie. Jezdci dostaly povel k odvedení koní, zajímavé bylo že Justin jede s nimi na jízdárnu.
Jezdci dostaly povel k nasednutí, Julie vyskočila do sedla své úžasné ryzky. Justin který seděl na Firovy se jen protáhl. Všichni pobídly koně kupředu. U stěny měly jí na pravou ruku což znamenalo že jsou druzí, Justin s firem byly ve předu. Chodily při stěně Karin měla neuvěřitelně pohodlný krok. " Už se těším na cval" usmívala se Julča jedoucí na původně dostihovém plemeni. Přišel povel k naklusání. Karin naskočila do pohodlného houpavého klusu a Julie vysedávala v pravidelném rytmu. Děti co se na hodinu dívaly: " PChe cválat umím též, proč teda nejsem s nimi ve skupině.." odfrkla si jedna z těch namyšlených. Právě přišel povel k nacválaní, koně energeticky naskočily a odfrkovaly si při tom. Úžasný pocit cválat na A1/1. " Dobře, sice to měla být jízdárna ale něco si skočíme." Usmála se majitelka a přinesla nějaké stojany a břevna. Postavila klusové a cvalové kavalety, křížek, kolmák a dvojskok. " Jako první přejedeme přes klusové kavalety a pojedete po jednom!" Jako první jel Justin a Fire. Překonaly je s naprostou lehkostí. Druhá jela Julie, ta je přejela také pěkně ladně. Třetí jela Elizabeth a štvrtá Bella, poslední Loretta. Julie zastavila karin. "Justine. Ted' cvalem na ten křížek." Justin přikívl a pobídl svého koně do cvalu, oba s naprostou lehkostí překonaly překážku. Julie polkla byla na řadě.. nikdy přece neskákala! "Julie!" křikla trenérka. Julča oddychla zaryla nervozně do klisny paty a pobídla jí do cvalu. Julie klisnu srovnala a spomalila postavila se do třmenu. Karin se odrazila a Julča se snažila udržet. Nemohla uvěřit že přeskočila svojí první překážku. Nakonec to přejely všichni. Julča už jenom celou hodinu pobízela a snažila se udržet ještě štěstí že mají konec. Seřadily se na středu a sesedly. Odvedly koně z jízdárny a šly odsedlat.
Julie po ježdění při odpoledním klidu šla do stáje. " Ahoj holka." pošeptala své ryzé klisničce. " Co tady děláš?" uslyšela za sebou hlubší hlas. Julie rychle uskočila. " J-J-Justine, moc se omlouvám...já jen" snažila se vysvětlit. " To nevadí... Já tu taky někdy chodím." řekl potichu. "Aha..Proč se ke Karin chováš tak jinak?"zeptala se Julie. "No, moje klisna zemřela po jejím porodu." zašeptal. "Jak se jmenoval kvůj kůn'?" Zeptala se "Tiara.". Julie chvilku koukala před sebe ani si nevšimla že její společnost už odešla. Vzdychla si a pohladila Karin po čele. " Ach jo, co se tady děje holka?" . Kobylka si jen tiše odfrkla, a štouchla do Julči nosem.
Večer Julča seděla na posteli a česala si své světlé vlasy. Najednou se stájí ozvala rána. Uslyšela cvlálání kopyt, vyběhla ven. Viděla jak koně utíkají ve výběhu. Její zrak zaostřil na velký červenohnědý flek u ohrady. Neváhala a rozběhla se tím směrem. Ignorovala křik instruktorů. Přiběhla na místo její dech se zatajil. Z úst se snažila dostat něco srozumitelného. Chtěla se jí z toho pohledu plakat. Na zemi ležel překrásny appalosa valach a měl prostřelenou hlavu. Zem kolem něj byla zalitá krví. " Prosím. Pomožte mu někdo!" křikla tak nahlas jak to jen jde.
Celý tábor a instruktoři byly otřeseni tou smutnou správou že ho nezachrání. Bylo dost pozdě a všichni šli spát. Julie si mezitím četla ve světle baterky. Najednou všechno zase utichlo. Julii i Justinovi naběhla husí kůže. V mysli jim okamžitě problesklo: Musí zjistit co se tu děje at' to stojí co to stojí.

Další kapitola

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lady fame lady fame | E-mail | Web | 25. září 2013 v 13:49 | Reagovat

Pěkné už se těším na další díl :3 jinak taky hraju SSO jestli chceš můžeme se někdy domluvit a hrát spolu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama